blog-grid

Incidentet e shkaktuara nga ana e tifozëve në gjysmëfinalen e Kupës kundër Vardarit në Tetovë, i kushtojnë klubit zhvillimin e 6-të ndeshjeve si v...

blog-grid

KF Shkëndija vlerëson të pamatur dhe të ekzagjeruar vendimin e Komisionit Disciplinorë të FFM-së që dënon klubin me zhvillimin e gjashtë ndeshjev...

blog-grid

“Kuqezinjtë” të dielën do të jenë mysafirë të Shkupit në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 30-të LPFM-së. Futbolli vendor vazhdon rit...

blog-grid

“Kuqezinjtë” kanë realizuar sesionin e fundit të punës të martën para dite, para ndeshjes të së mërkurës me Pobedën nga ora 16:00 n...

blog-grid

Gjenerata U 16 e Shkëndijës që drejtohet nga trajneri Taxhedin Kasami ka siguruar pjesëmarrje në finalen e Kupës së Maqedonisë. “Kuqezinjtë” n...

blog-grid

Komisioni për Ankesa pranë FFM-së pranon pjesërisht ankesën e Shkëndijës dhe vendos të ulë nga 6-të në katër numrin e ndeshjeve në të cilat ...

blog-grid

“Kuqezinjtë” të dielën përballen me Bregallnicën në takimin e vlefshëm për xhiron e 32-të në LPFM. Ndeshja luhet në stadiumin e qytetit në ...

blog-grid

Të rinjtë “kuqezi” nën drejtimin e Jeton Beqirit marrin fitoren e rradhës, duke fituar bindshëm 5:2 Shkupin në Çair. Bajrami  shënoi dy herë,...

blog-grid

Klubi i futbollit Shkëndija njofton se prej ditës së sotme ( e mërkurë 10.05.2017) Tomas Brdariç nuk është trajner i skuadrës tonë. Gjermani në...

blog-grid

Futbollistët “kuqezi” u janë kthyer detyrave në skuadër, pas dy ditëve të lira që kishin menjëherë pas triumfit 3:0 përballë Bregallnicës....