blog-grid

“Kuqezinjtë” vazhdojnë përgatitjet për sfidat e rradhës në Kampionat dhe Kupë.  Egzon Bejtullai rikthehet në teren, mirëpo fillimisht...

blog-grid

Shpresat e Shkëndijës vazhdojnë me serinë e fitoreve bindëse, duke mundur kësaj rradhe 8:0 Metalurgun në kuadër të xhiros së 17-të të Super Lig...

blog-grid

Të shtunën zhvillohen ndeshjet e xhiros së 27-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, me Shkëndijën që do të luajë si mysafire e Peli...

blog-grid

Pas fitores me Pelisterin në kampionat, “kuqezinjtë” tani më përqëndrohen kah Kupa e Maqedonisë. Të mërkurën pritet Vardari, me Shkën...

blog-grid

“Kuqezinjtë” presin Vardarin me epërsi 3:1 nga takimi i parë i gjysmëfinales së Kupës, ndërsa kërkojnë të materializojnë këtë me kualifiki...

blog-grid

Shkëndija mban llogari për talentët ë ri në shkollën e futbollit, duke seleksionuar 25 futbollistë prej gjeneratave U 19 deri U 16 në një grup “...

blog-grid

Kapiteni “kuqezi” do të mungojë në dy ndeshjet e rradhës në kampionat për shkak të kartonit të kuq që morri në takimin e kthimit të gjysmëf...

blog-grid

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Maqedonisë, Shkëndija u rikthehet angazhimeve në kampionat ku të dielën luan si mysafire me Sileksin në Kra...

blog-grid

Juniorët, Agushi dhe Shefiti për fitore me Renovën Skuadra e shpresave të Shkëndijës e udhëhequr nga trajneri Jeton Beqiri ka shënuar fitoren e rra...

blog-grid

Elita e futbollit vendor vazhdon në mesjavë me ndeshjet e rradhës, me Shkëndijën që në teren vendas pret Vardarin. Takimi luhet në Tetovë, me fill...