blog-grid

Pamjet filmike provojnë se në minutën e 17-të Ibraimi nuk ka qenë në pozitë jashtë loje në momentin kur doli i vetmuar para portierit vendas. Ky g...

blog-grid

Liga e Parë e futbollit të Maqedonisë në mesjavë sjell xhiro të rregullt të futbollit vendor dhe Shkëndija në kuadër të javës së 12-të do të...

blog-grid

Xhiroja e 13-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë sjell transfertë të Shkëndijës në Koçani, ku do të përballet me Bregallnicën ‘...

blog-grid

Çerekfinalja e Kupës së Maqedonisë do të përplasë Shkëndijën me Vardarin e Shkupit, dy pretendentët më të mëdhenj për titujt vendor. Ndeshja ...

blog-grid

Besir Demiri dhe Marjan Radeski, bashkë me Mevlan Muratin e huazuar te Shkupi dhe Demir Imerin në Horizont Turnovë do të jenë pjesë e përfaqësueses...

blog-grid

Shkëndija pret Horizont Turnovën të dielën në Kërçovë në një takim ku kërkohet fitore e re për ndjekje të pozitës së parë në renditje. Tak...

blog-grid

Forma e mirë që kalon ka bërë që seleksionuesi Angelovski të ftojë në ekipin përfaqësues gardianin ‘kuqezi’ Marko Jovanovskin. Portieri i Shk...

blog-grid

Ekipi i parë ka vijuar seancat stërvitore pa reprezentuesit Jovanovski, Demiri dhe Radeski. Stafi teknik në pauzë nuk parasheh ndeshje kontrolluese, mi...

blog-grid

Kirovski, Asani, Korenica dhe Zejnullai kanë shënuar golat për ekipin B të Shkëndijës, në fitoren 0:4 kundër Sileks B në Kratovë. Shkëndija ka s...

blog-grid

Radeski shënoi golin e dytë në barazimin 2:2 me Francën, ndërsa ndër më të mirët në teren ishin Demiri, Murati dhe Imeri. Radeski duhej t’i bas...