blog-grid

‘Kuqezinjtë’ kërkojnë të bartin në kampionat atmosferën e mirë pas fitores së thellë kundër Vardari në kuadër të Kupës. Rabotniçki ësh...

Shkëndija udhëton drejt Shkupit për të materializuar fitoren 3:0 nga ndeshja e parë çerekfinale me Vardarin. Ndeshja kthyese luhet të mërkurën në...

I lënduar në takimin e parë çerekfinal të Kupës me Vardarin në Çair, Besir Demiri ka filluar me stërvitje të lehta. Gjithsesi sezoni vjeshtor pë...

Pasi eliminuan Vardarin nga Kupa e Maqedonisë, futbollistët e Shkëndijës u kthehen detyrave në kampionat. Në kuadër të xhiros së 17-të në Kratov...

Në ndeshjen kontrolluese të përfaqësues së Maqedonisë me futbollistë vendas nga Liga e Parë kundër ‘përfaqësueses’ së të huajve në LPFM, ...

Horizont Turnova është rivali i Shkëndijës në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë. Ndeshja e parë luhet në Turnovë më 2 mars të vitit të ar...

Shkëndija të enjten përballet me Shkupin në Kërçovë në duelin e xhiros 18-të me të cilin mbyllet sezoni vjeshtor. ‘Kuqezinjtë’ kërkojnë fi...

Drejtuesit e KF Shkëndija kanë ndërperë bashkëpunimin me trajnerin e deritashëm Shpëtim Duro, duke emëruar automatikisht boshnjakun Bruno Akrapovi...

Bejtullai, Totre, Nuhi dhe Abdulla kanë shpërndarë pako për për fëmijët me nevoja të posaçme në paralelen tek Qendra Ditore në Tetovë. Klubi i ...

Të dielën në Dubai u zhvillua edicioni i rradhës së ‘Globe Soccer Awards 2015′ ku u dhanë çmimet për të mirët në vitin që lëmë pas. Për ...