Menaxheri shqiptar Fali Ramadani nga Dubai ku ishte përfshirë në mesin e pesë menaxherëve më të mirë të evenimentit ‘Globe Soccer Awards’ ka u...

Shkëndija më 10 janar do të ketë grumbullimin e parë në vitin 2016, me çka edhe zyrtarisht do të nisë përgatitjet për gjysmësezonin pranveror. ...

Shkëndija do të zhvillojë katër takime kontrolluese në Antalia, me ekipe cilësore që do të qëndrojnë në këtë qendër gjatë kësaj periudhe. B...

’Kuqezinjtë’ sot kanë shënuar startin e përgatitjeve dimërore. Stafi teknik dhe Menaxherin për Sport, Ibrahim Ramadani njoftuan futbollistët pë...

Dita e dytë e përgatitjeve dimërore ka sjellë ka gjetur Shkëndijën me katër futbollistë të ri. Mesfushorët Nderim Nexhipi e Stefan Vujçiç, mbro...

Shkëndija prej të enjten transferohet në Ohër ku për një javë do të zhvillojë fazën e parë të përgatitjeve dimërore. Me ekipin e parë stafi ...

 ‘Kuqezinjtë’ në përgatitjet një javore në Ohër do të zhvillojnë dy takime kontrolluese. Të shtunën në orën 14:00 Shkëndija përballet me...

Radeski shënoi dy herë në pjesën e parë, ndërsa në të dytën Shefiti dhe Asani shtuan dy gola tjerë për fitore 4:0 në testin e parë të ‘kuqe...

Sulmuesi kroat dhe drejtuesit e klubit kanë ndërprerë para kohe kontratën që skadonte në fund të këtij sezoni. Ndarja erdhi për shkak të hapsira...

Sulmuesi Hristijan Kirovski nuk do të jetë pjesë e Shkëndijës në gjysmëstinorin pranveror, pasi drejtuesit e klubit i kanë lejuar të realizojë tr...