Meriton Korenica ka shënuar golin e vetëm të takimit, duke i dhënë ekipit të Shkëndijës fitore 1:0 përballë Vardarit në xhiron e 4 të Ligës p...

Të dielën Shkëndija do të jetë mysafire e Renovë në derbin lokal të Tetovës, që do të zhvillohet në stadiumin e fshatit Bogovinë. ‘Kuqezinjt...

blog-grid

Termini i ri i takimit Renova-Shkëndija do të merret nga Komisioni për gara pranë FFM-së. Për shkak të terenit të mbuluar me ujë në një pjesë t...

Shkëndija do luajë të hënën me Renovën në Kërçovë, takimin e shtyrë të xhiros së 15-të të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë. Nd...

‘Kuqezinjtë’ të hënën përballen me Renovën në Kërçovë në kërkim të pikëve me të cilat do të kapnin pozitën e parë në renditje, ndër...

Komisioni për Siguri pranë FFM-së me rekomandim të MPB-së dhe në konsultim me përfaqësuesit e dy skuadrave ka sjellë vendim që në dy ndeshjet e ...

Kapiteni Ferhan Hasani ka folur para takimit me Vardarin, duke reflektuar optimizëm për ecurinë e skuadrës. Ai ka kërkuar mbështetje nga publiku, pas...

Shkëndija përballet të enjten me Vardarin në Çair të Shkupit në takimin e parë të fazës çerekfinale të Kupës së Maqedonisë. Ekipi është op...

blog-grid

Sot në orën 12:00 Shkëndija përballet me Otrant nga Mali i Zi, ndërsa me fitore eventuale në orën 14:00 në finale do të diskutojë trofeun me fitu...

blog-grid

Skuadra B e Shkëndijës i ka përfunduar në gjysmëfinale garat në edicionin e 7-të të turneut mbarëkombëtarë ‘Kupa Pavarësia 2015’. Shpresat ...