blog-grid

Dy lojtarët ofenziv të Shkëndijës ishin pjesë e Maqedonisë në fitoren 2:0 kundër Norvegjisë në takimin kontrollues në Shkup. Përfaqësuesja e M...

blog-grid

Shpresat kuqezi mundin 3:0 Rabotniçkin dhe koleksionojnë fitoren e 10-të sezonale në 13-të ndeshje të zhvilluara për pozitë të parë në renditje....

blog-grid

Kadetët e Shkëndijës shënojnë fitoren e rradhës dhe vazhdojnë të udhëheqin tabelën e klasifimit. Një gol i Atmir Bakija-s mjaftoi për tre pikë...

blog-grid

Kuqezinjtë shpallen kampionë të dimrit me tre gjenerata në Super Ligën e Maqedonisë, ndërsa të katër gjeneratat janë kualifikuar në gjysmëfinal...

blog-grid

Festa e tifozëve në festën e 25 vjetorit të “Ballistëve” në takimin e xhiros së 17-të sjell gjobë prej 750 eurove për Shkëndijën. Ndëshkim...

blog-grid

Shkëndija do të përballet me Vardarin në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, pasi këta të fundit eliminuan Shkupin në 1/8 e finales. Kuqezinjt...

blog-grid

Osmani dhe Hasani janë mirënjohës për vlerësimin si më të mirët e gjysmësezonit vjeshtor nga ana e trajnerëve dhe kapitenëve të skuadrave elita...

blog-grid

Vujçiç, Çelikoviç dhe Avdyli me marrëveshje të dyanshme me kryesinë e klubit kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin dhe nuk janë më pjesë ...

blog-grid

Kuqezinjtë sot përfundojnë pushimin dimëror, pasi nga e mërkura starton faza përgatitore për gjysmësezonin pranveror. Shkëndija kërkon këtë sez...

blog-grid

Kuqezinjtë rikthehen në terren për herë parë në vitin 2018. Pas grumbullimit të djeshëm sot skuadra punoi e ndarë në dy grupe. Një pjesë e futb...