Makedonija Gj.P
1
KF Shkëndija
3
Mecinoviq 90’+3’ (Makedonija Gj.P.), ndërsa Zhunior 39’ dhe 85’ dhe Vruçina 64’ pen. (Shkëndija)

3’ Mundësi për Shkëndijën, kur Pollozhani harkon në zonë, Zhunior kthen topin në anën tjetër, ndërsa tentimi i Shabanit ndalet në shtyllë.

14’ Ramadan në depërtim, asiston në zonë për Koleqeskin, mirëpo ky i fundit nuk arrin të shqetësojë Jovanovskin.

39’ Goooool….. Zhunior. Braziliani mer topin para zonës, depërton në pjesën qendrore dhe me goditje precize përcjell topin në rrjetë për epërsi të Shkëndijës.

45’ Fazliu në mundësi të mirë për të shënuar, mirëpo zgjat solo aksionin dhe lejon që Aleksovski të ndal goditjen e tij.

45’ Tjetër mundësi për Shkëndijën në kohën shtesë të pjesës së parë, kësaj radhe Aleksovski kontrollon tentimin e Shabanit.

Pjesa e parë mbyllet me epërsi 0:1 të Shkëndijës.

47’ Bozhinovski tenton portën e Shkëndijës në fillim të pjesës së dytë, mirëpo Jovanovski pret pa problem.

54’ Harkim nga këndi për vendasit, Najdoski tenton me kokë, por vetëm skaj portës.

56’ Aksion i shkëlqyeshëm i Shkëndijës që sjell kombinime të bukura të Cuculit dhe Fazliut, ndërsa tentimi i Shabanit devijohet në rivënie këndore.

59’ Çfarë mundësie për Shkëndijën. Useini gjen në zonë Zhuniorin që përcjell topin mbi portierin vendas, mirëpo thjesht e pabesueshme çka nuk arrin të shënojë Vruçina që lejon vendasit të pastrojnë nga vija e portës.

61’ Vruçina nuk arrin të shqetësojë Aleksovskin nga gjuajtja e lirë.

63’ Aksion i Shkëndijës, Zhunior asiston për Shabanin në zonë, ndërsa me faul ndërhyn Mecinoviq që shkakton penalti.

64’ Gooooool… Vruçina godet saktë nga pika e bardhë për epërsi 0:2.

78’ Pollozhani asiston për Kurtishin, shpëton mbrojtësi Najdovski.

84’ Mundësi për vendasit, mirëpo tentimi i Adem-it devijohet në rivënie nga këndi.

85’ Gooooool… Përsëri ai. Zhuuunnniiiioooorrrr. ‘Karioka’ rrëmben topin dhe me shpejtësi depërton në pjesën kundërshtare, kalon portierin Aleksovski dhe realizon për 0:3.

89’ Bojku provon goditjen e tij, mirëpo pa mundur të gjejë portën.

90+3’ Gol. Mbrojtja e Shkëndijës tregohet neglizhente në fund të ndeshjes dhe lejon hapësirë që Mecinoviq të shënojë për 1:3.

Fund i përballjes. Makedonija Gj.P. – Shkëndija 1:3.

Zhunior me dy gola dhe Vruçina nga penaltia shënuan golat për Shkëndijën në fitoren 3:1.

Tabela

Poz. Skuadra NL P
1 Rabotniçki 28 53
2 Horizont Turnovo 28 50
3 Pelister 28 50
4 Vardar 27 48
5 Metalurg 27 47
6 Shkëndija 28 42
7 Bregallnica 2008 28 39
8 Renova 28 36
9 Euromilk 28 32
10 Makedonija Gj.P 28 26
11 Napredok 28 14
12 Gostivari 28 14

Ndeshja e radhës

KF Shkëndija VS KF Napredok
Data:23/04/2014, Ora:16:00
Vendi:Tetovë, Stadiumi i qytetit