blog-grid

Shkëndija vazhdon serinë pozitive dhe del me tre pikë nga transferta me Akademia Pandevin. Një gol i mbrojtësit Visar Musliu rezultoi deçiziv për tr...

blog-grid

Kuqezinjtë kundër Renovës në dyshim kanë aktivizimin e Alimit, Zahovit dhe Nafiut. Shkëndija me seri prej 4 fitoreve kërkon vazhdimësi në kampiona...

blog-grid

Xhiroja e 27-të në LPFM sjell duelin lokal ndërmjet Shkëndijës dhe Renovës që luhet të dielën në Tetovë nga ora 15:30. Me 10-të ndeshje deri n...

blog-grid

Shefi i stafit teknik i KF Shkëndija nuk ka fshehur kënaqësinë pas fitores së rradhës në kampionat, kur kuqezinjtë menaxhuan fitore 2:1 përballë ...

blog-grid

Pesë fitore të njëpasnjëshme në kampionat kanë çuar kuqezinjtë në 12-të pikë larg vendit të dytë dhe në kushte kur titulli i kampionit duket ...

blog-grid

Shkëndija me avantazhin e 12-të pikëve shkon në transfertën e të dielës kundër Vardarit në Maxhari të Shkupit. Duhej të ishte ndoshta derbi i se...

blog-grid

Dëmtimi në transfertën me Akademia Pandevin ka rezultuar të jetë zgjatje e ligamentit të shpatullës dhe gardiani Kostadin Zahov do të duhet të pau...

blog-grid

Xhiroja e 29-të në LPFM të shtunën në orën 16:00 Shkëndijës i sjell përballje si vendas përballë Makedonija Gj.P.. Tetë xhiro deri në fund të...

blog-grid

Shkëndija kthehet të fitojë bindshëm, duke mundur 4:2 Makedonija Gj.P.. Dy gola të Radeskit, realizimet e Imerit dhe Musliut, si dhe disa intervenime ...

blog-grid

Udhëtimi i Shkëndijës drejt mbrojtjes së titullit të kampionit vazhdon të mërkurën përmes Strumicës ku kuqezinjtë nga ora 16:00 përballen me Be...