blog-grid

Epërsia e siguruar që në start të ndeshjes duhej të menaxhohet me gol të dytë nga ana e Shkëndijës vlerëson trajneri Qatip Osmani, që beson se n...

blog-grid

Mbrojtësi i djathtë Mevlan Murati pretendon që Shkëndija të përfitojë nga avantazhi prej 8 pikëve në krye të tabelës në LPFM pavarësisht baraz...

blog-grid

Sulmuesi 24 vjeçar luajti 20 minutat e fundit të miqësores me Gostivarin, duke u kthyer në fushat e blerta pas pauzës prej më shumë se 7 muajve si r...

blog-grid

Me përcaktim për fitore të re kuqezinjtë të dielën në orën 14:00 në Tetovë presin Bellasicën e Strumicës në duelin e xhiros së 21 në LPFM. S...

blog-grid

Kuqezinjtë kthehen te fitorja dhe barazimit të xhiros së shkuar me Makedonija Gj.P. i përgjigjen me fitore bindëse 3:0 kundër Bellasicës. Skuadra ng...

blog-grid

Tanimë kuqezinjtë mund t’i keni edhe më afër jush me aplikacionin zyrtar KF Shkëndija App, tashmë në dispozicion për pajisjet iOS, nërsa së...

blog-grid

“Është e pamundur gjithë kampionatin të fitojmë me rezultat bindës. Vlerësoj se forma ynë ngritet nga ndeshja në ndeshje dhe së shpejti do shih...

blog-grid

Kuqezinjtë kërkojnë fitoren e tretë në katër xhirot e para në gjysmësezonin pranveror, kur të dielën në kuadër të xhiros së 22-të përballen...

blog-grid

Disfata 1:0 në transfertën me Shkupin ka lënë të pakënaqur stafin teknik të Shkëndijës që besojnë se ekipit i mungoi koncentrimi në fazën e re...

blog-grid

Erhan Selimi emërohet drejtor i shkollës së futbollit Shkëndija, duke i’u besuar përgjegjësia e zhvillimit të punës me kategoritë e reja. Klubi ...