blog-grid

Barazim 2:2 në start të sezonit të ri kundër Vardarit në një takim ku fitorja na mohohet nga arbitrat që nuk japin penalti të pastërt në kohën s...

blog-grid

Kuqezinjtë munden 0:1 nga kampionët e Austrisë, Red Bull Salzburg dhe eliminohen nga kualifikimet e Champions League, mirëpo duke mbetur në skenën nd...

blog-grid

Kuqezinjtë munden me rezultat 3:1 nga Rosenborgu në Norvegji, në sfidën e parë të play offit të UEFA Europa League, por goli i shënuar në fund të...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e parë në sezonin e ri të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë pasi mundën 4:1 Bellasicën në takimin e x...

blog-grid

Shkëndija përfundon aventurën europiane, pasi eliminohet nga Rosenborgu i Norvegjisë në stacionin e fundit para fazës së grupeve të UEFA Europa Lea...

blog-grid

Shkëndija regjistron fitoren e dytë me rradhë në kampionat pasi mund 2:1 Shkupin në Çair në takimin e xhiros së katërt në Ligën e Parë të futb...

blog-grid

Kuqezinjtë kalojnë në 1/8 e finales së Kupës së Maqedonisë pasi mundën 2:0 Kozhufin në Gjevgjeli në raundin e parë të garës më masovike në v...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e tretë me rradhë në kampionat duke mundur me shifrat e larta 6:2 liderin e deri para kësaj xhiroje, Rabotniçkin. B...

blog-grid

Kuqezinjtë fitojnë 2:0 ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë përballë ekipit Kit-Go nga Pehçeva. Shkëndija luajti me formac...

blog-grid

Kuqezinjtë vazhdojnë serinë pozitive në Kratovë dhe LPFM, pasi fitojnë 2:1 duelin e xhiros së gjashtë me Sileksin. Në një ndeshje të kontrolluar...