blog-grid

Një gol i Besart Ibraimit dhe dy herë Marjan Radeski i japin Shkëndijës epërsi prej tre golave para ndeshjes së kthimit javën e ardhshme në Moldavi...

blog-grid

“Kuqezinjtë” kualifikohen në raundin e dytë eliminatoreve të Liga Evropës, duke eliminuar Daçian me rezultat të përgjithshëm 7:0. Pas triumfit...

blog-grid

Fitore e re e “kuqezinjëve” në Liga Evropa, që mundin 3:1 HJK Helsinkin e Finlandës në ndeshjen e parë të raundit të dytë . Futbollistët treg...

blog-grid

“Kuqezinjtë” kualifikohen në raundin e tretë të eliminatoreve të Liga Evropës, pasi eliminuan HJK Helsinkin e Finlandës me rezultat të përgjit...

blog-grid

Shkëndija mundet 2:1 nga Trakai në Vilnius të Lituanisë në ndeshjen e parë të raundit të tretë të eliminatoreve të UEFA Europa League. Vendasit ...

blog-grid

Shkëndija për të dytin vit me rradhë kualifikohet në play off të UEFA Europa League. Fatin e Daçias së Moldavisë dhe HJK Helsinkit e pati edhe FK ...

blog-grid

Shkëndija ka humbur bindshëm ndeshjen e parë me Milanin në San Siro në kuadër të play offit të UEFA Europa League. Skuadra “kuqezi” që...

blog-grid

Shkëndija përfundon garat në UEFA Europa League për këtë sezon. “Kuqezinjtë” humbën shumë shanse në pjesën e dytë dhe munden minima...

blog-grid

Shkëndija është ndalur me barazim 3:3 në duelin e xhiros së katërt të LPFM-së me Pobedën në Tetovë. Ndeshja u karakterizua me kthesa në rezulta...

blog-grid

Barazim 1:1 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë në transfertën me Rabotniçkin. Shkëndija dominoi, avansoi me anë të I...

KF Shkëndija Facebook

KF Shkëndija YouTube