blog-grid

Shkëndija rikthehet të luajë në stadiumin e qytetit në Tetovë, saktë pas një viti endje në terene të ndryshe më gjithë Maqedoninë. Tereni i ri...

blog-grid

Epërsia 2:0 nga ndeshja e parë si mysafire Shkëndijën e bën favorite për avansim në finale, mirëpo stafi teknik dhe futbollistët kërkojnë që nd...

blog-grid

Pranimi i futbollit kosovar në shtëpinë e futbollit evropian ka gëzuar tejmase të gjithë në taborin e Shkëndijës. Pronari z. Lazim Destani dhe KF ...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ takimin me Sileksin do ta luajnë të dielën në stadiumin e qytetit në Gostivar, pasi të njëjtën ditë në Tetovë luhet nd...

blog-grid

Shkëndija duket e determinuar për fitore të re në kampionat ndaj Sileksit, e cila si për futbollistët ‘kuqezi’, ashtu edhe për tifozerin...

blog-grid

Finalja Rabotniçki-Shkëndija do të kushtojë 100 denarë, ndërsa FFM ka vendosur të hap vetëm tribunat Jugore dhe Veriore. Tifozët tetovar do të je...

blog-grid

Shkëndija kërkon trofeun e parë të Kupës në finalen e saj të tretë në këtë garë. Trajneri Akrapoviq dhe kapiteni Hasani kanë folur me optimiz...

blog-grid

Futbollistët e Shkëndijës për të pestin vit me rradhë prej kur kompania Ecolog sponsorizon klubin, kanë vizituar fëmijët me nevoja të veçanta. K...

blog-grid

Futbollistët kuqezi kanë përfunduar pushimin dimëror pasi sot u shënua starti i përgatitjeve dimërore që do të zhvillohen në tre faza. Trajneri Q...