blog-grid

Shkëndija ka mbyllur edhe një sezon të suksesshëm në elitën e futbollit vendor kur për të dytin vit me rradhë fitojmë titullin e kampionit. Ndesh...

blog-grid

Shkëndija mund 1:0 Olimpijan e Lubljanës në kontrolluesen e parë në Slloveni. Totre shënoi golin e vetëm të takimit. Pas pauzës 7 mujore kthehet t...

blog-grid

Shkëndija sot në Seeboden të Austrisë u përball me ekipin çek, Fastav Zlin në takimin e dytë kontrollues të përgatitjeve verore. 90-të minuta lo...

blog-grid

Besart Ibraimi shënoi golin e vetëm në fitoren 1:0 të Shkëndijës në testin e tretë të fazës përgatitore kundër ekipit sllovak, MSK Zilina. Form...

blog-grid

Kuqezinjtë kanë mbyllur fazën përgatitore në Slloveni, ndërsa para nisjes për në Tetovë kundër Zorya Luhansk (0:3) të Ukrainës zhvilluan ndeshj...

blog-grid

• Shkëndija fiton 1:0 transfertën me Nomme Kalju-n e Estonisë • Agim Ibraimi shënon golin e fitores nga pika e bardhë • Debuton në një ndeshje...

blog-grid

• Kuqezinjtë humbin 1:2 revanshin me Nomme Kalju-n e Estonisë • Humbja na eliminon nga eliminatoret e UCL, pavarësisht fitores 1:0 në ndeshjen e pa...

blog-grid

• Mundemi 1:2 nga Dudelange në takimin e parë të xhiros së dytë të Europa League • A. Ibraimi solli epërsi (7′) me penalti, ndërsa kundë...

blog-grid

• Shkëndija barazon 1:1 në transfertën me F91 Dudelange • Eliminohemi nga Europa League me rezultat të përgjithshëm 3:2 • Humbja 1:2 më Shkup ...

blog-grid

• Mundemi 1:0 nga A. Pandev në start të sezonit të ri • Dy herë korniza e portës dhe shumë raste të humbura nga kuqezinjtë • Sashko Pandev n...