blog-grid

• Mundemi 1:0 nga A. Pandev në start të sezonit të ri • Dy herë korniza e portës dhe shumë raste të humbura nga kuqezinjtë • Sashko Pandev n...

blog-grid

Kuqezinjtë dalin të mundur edhe në xhiron e dytë të LPFMV, pasi Sileksit në Kratovë i mjaftoi një gol për të koleksionuar tre pikë. • Shkëndi...

blog-grid

Xhiroja e tretë në LPFMV sjell barazim 1:1 për Shkëndijën që dështon të fitojë përballë Makedonija Gj. P.. miqtë avansuan të parët, ndërsa b...

blog-grid

Shkëndija mundet 1:0 në transfertën e xhiros së katërt të LPFMV-së nga Boreci në Veles. • Mundemi 1:0 në transfertën me Borecin në Veles • S...

blog-grid

Kuqezinjtë dominojnë dhe fitojnë bindshën 3:0 Rabotniçkin në xhiron e 5-të. Junior, Alimi dhe Totre shënojnë golat për triumfin e parë sezonal. ...

blog-grid

Dy gola të vonshëm nga Armend Alimi dhe Besart Ibraimi sollën fitore 2:0 të Shkëndijës në duelin lokal përballë Renovës. Kuqezinjtë dalin me tre...

blog-grid

Shkëndija fiton përballë Struga Trim&Lum duelin e xhiros së 7-të në LPFMV. Kuqezinjtë dominojnë dhe sërish fitojnë pa gol të pësuar. Kuqezi...

Shkupi vs Shkendija