blog-grid

‘Kuqezinjtë’ në mënyrë rutinore kalojnë në 1/8 e finales së Kupës së Maqedonisë, pasi në Manastir mundën 11:00 ekipin e Golemo Konjarit. Sh...

blog-grid

Alimi dhe Radeski shënuan golat në fitoren 0:2 të Shkëndijës në transfertën me Rabotniçkit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Kupës së ...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ kanë avansuar në 1/4 e Kupës së Maqedonisë pasi barazuan 0:0 me Rabotniçkin, ndërsa kalojnë më tej falë fitores 2:0 në nde...

blog-grid

Përkundër dominimit, Shkëndija ka barazuar pa gola në transfertën me Shkupin në ndeshjen e parë të çerekfinales së Kupës së Maqedonisë. Kualif...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ avansojnë në gjysmëfinale të Kupës, duke eliminuar Shkupin. Shkëndija fitoi ndeshjen e kthimit me rezultat 4:0, ndërsa ndeshja e p...

blog-grid

Shkëndija mund Vardarin 3:1 në Shkup në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës, duke siguruar epërsi solide para ndeshjes së kthimit më 19-t...

blog-grid

“Kuqezinjtë” për të dytin vit me rradhë eliminojnë Vardarin nga Kupa e Maqedonisë. Shkupjanët fituan 0:1, mirëpo Shkëndija kalon më t...

blog-grid

Shkëndija nuk arrin të mbrojë trofeun e Kupës pasi është mundur 3:4 me penalti nga Pelisteri.  “Kuqezinjtë” dominuan kohën e rregullt ...