SHORTI | Rabotniçki rival në 1/8 e finales së Kupës

No image

Shkëndija do të luajë si mysafire me Rabotniçkin në 1/8 e finales së Kupës së Maqedonisë.

Sot në hapsirat e Federatës së futbollit të Maqedonisë u hodh shorti për formimin e dysheve për fazën e 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë. 

Shkëndija për kundërshtar mori Rabotniçkin në duelin e vetëm që do të luhet në Shkup. Ashtu si vitet e shkuara, sërish në Kupën e vendit luhet me ndeshje teke (vetëm një ndeshje zhvillohet) dhe skuadra vendase caktohet përmes shortit. 

Duelet e 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë janë caktuar të luhen më 25 tetor me fillim në orën 14:00. 

Share Now

Related Post