blog-grid

Shkëndija ka nisur sezonin e ri me fitore 2:1 përballë Sileksit. Juffo dhe Ibraimi realizuan golat e fitores, në një takim të dominuar nga ‘kuqzinj...

blog-grid

Shkëndija ka pësuar disfatë 3:0 në derbin e xhiros së dytë me Vardarin në Shkup. Ekipi filloi me dominim dhe humbi disa raste të mira shënimi, nd...

blog-grid

Shkëndija fiton Pobedën me rezultat 3:1 në një takim të dominuar nga ‘kuqezinjtë’ prej minutës së parë deri të fundit. Pjesa e parë përfund...

blog-grid

Shkëndija është ndalur në barazim 1:1 në transfertën me Bregallnicën në Koçani. Todorovski solli epërsi pas vetëm 6-të minutave lojë, ndërsa ...

blog-grid

Shkëndija mund Makeodnija Gj.P. me tre gola në pjesën e parë. Kapiteni Hasani shënoi dy gola, tek sa Xhangarovski realizoi në rrjetë të gabuar për...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ koleksionojnë tre pikët e rradhës në kampionat pas triumfit 1:3 në transfertën me Rabtoniçkin në Shkup. Pjesa e parë ishte për ...

blog-grid

Shkëndija është ndalur me barazim 1:1 nga Renova në derbin lokal të xhiros së 8-të të LPFM-së. Zhunior shënoi për epërsi të ‘kuqezinjëve’...

blog-grid

Shkëndija sundon në qytetin e alfabetit dhe kthehet me tre pikë nga Manastiri, me përmbysje me procedurë të shpejtë në pjesën e dytë. Pas pjesës...

blog-grid

Shkëndija ka mundur si mysafire Sileksin me rezultat 3:1 në takimin e vlefshëm për xhiron e 10-të LPFM-së. Zhunior hapi ndeshjen me gol pas vetëm dy...

blog-grid

Shkëndija përkundër dominimit ka pësuar disfatë 0:2 nga Vardari në derbin e xhiros së 11-të të LPFM-së, duke lëshuar rastin të ngjitet në krye...