Vrapime në plazh për relaks pas ndeshjes

No image

Stafi teknik i Shkëndijës në’ menynë’ e sotme futbollistëve u kishte përgatitur stërvitje pak më relaksuese, si regjenerim pas ndeshjes kontrolluese me Ordabassy-n e Kazakistanit të fituar 4:1.

2812016-7

Ekipi sot nuk ka patur një seancë të zakonshme stërvitore, si palestra apo tereni. Futbollistët kanë realizuar vrapime në plazh, në kuadër të planit për rigjenerim nga ndeshja e djeshme dhe ditët paraprake të punës intenzive. Pas dite ekipi nuk ka stërvitje, që do tu mundësojë futbollistëve për ta shfrytëzuar për aktivitete të lira dhe me këtë rast është organizuar dalje në qytetin e Antalias. Nga e premtja vazhdon puna me nga dy seanca stërvitore në ditë.

2812016-6-1024x692

2812016-4

2812016-1

2812016-2

2812016-3

 

Share Now

Related Post

Leave us a reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.