Sezoni i ndërperë na çon në kualifikimet e Europa League

No image


Shkëndija do të luajë në eliminatoret e UEFA Europa League për sezonin garues 2020/2021, në bazë të renditjes tabelare të sezonit të ndërprerë në LPFM shkaku i pandemisë CoVid-19.

Për herë të shtatë me rradhë dhe të nëntë në përgjithësi, kuqezinjtë do të jenë pjesë e Kupave të Europës. Edhe pse sezoni garues 2019/2020 në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë nuk priti fundin shkaku i gjendjes së jashtëzakonshme në vend si pasojë e përhapjes së pandemisë me CoVid-19, renditja tabelare e momentit të ndërprerjes jep emrat e ekipeve që do të përfaqësojnë vendin në eliminatoret e Kupave të Europës. Kështu kuqezinjtë do të jenë pjesë e parakualifikimeve në UEFA Europa League, aty ku ekipi paraprakisht është paraqitur në tetë raste, madje në vitet 2016, 2017 dhe 2018 arrinte deri në fazën Play Off. 

Share Now

Related Post