Shkëndija ka realizuar në tërësi planin për ndeshjen me Bregallnicën në Koçani, duke shënuar fitore 0:3 për koleksionim të tre pikëve të reja....

blog-grid

Skuadra ‘kuqezi’ merr suksesin e rradhës, duke mundur 0:4 Metalurgun në Shkup, në ndeshjen e xhiros së 22-të në Ligën e Parë të futbollit të ...

blog-grid

Një gol i Besart Ibraimit në minutën e 18-të i jep Shkëndijës tre pikë të rëndësishme nga transferta me Rabotniçkin në Shkup. ‘Kuqezinjtë’...

blog-grid

Shkëndija vazhdon me fitore dhe Sileksi është ekipi rradhës që futet në menynë e skuadrave të mposhtura në serinë e ‘kuqezinjëve’ në pranve...

blog-grid

Shkëndija ka shënuar fitore 2:0 përballë Mlladost Carev Dvorit në takimin e xhiros së 21 të Ligësë së Parë të futbollit të Maqedonisë. Përba...

blog-grid

Spektakël në tapetin e rinovuar të stadiumit të qytetit në Tetovë, në të cilin djemtë ‘kuqezi’ fitojnë 3:1 Renovën. Ibraimi nga pika...

blog-grid

Derbi i xhiros së 27-të ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës ka sjellë barazim 1:1, duke lënë pretedentët për titull në distancë të njëjtë. Shk...

blog-grid

Zhunior, Ibraimi dhe Alimi shënuan tre herë për tre pikë të reja të Shkëndijës, ndërsa Rabotniçki realizoi me Najdenov. Siljanovski u ndëshkua m...

blog-grid

Shkëndija ka pësuar disfatë 1:0 nga Vardari në Shkup, duke bërë një hap të madh pas në luftën për titullin e kampionit. Vardari fiton me një go...