blog-grid

Shkëndija sundon në qytetin e alfabetit dhe kthehet me tre pikë nga Manastiri, me përmbysje me procedurë të shpejtë në pjesën e dytë. Pas pjesës...

blog-grid

Shkëndija ka mundur si mysafire Sileksin me rezultat 3:1 në takimin e vlefshëm për xhiron e 10-të LPFM-së. Zhunior hapi ndeshjen me gol pas vetëm dy...

blog-grid

Shkëndija përkundër dominimit ka pësuar disfatë 0:2 nga Vardari në derbin e xhiros së 11-të të LPFM-së, duke lëshuar rastin të ngjitet në krye...

blog-grid

Shkëndija është mundur me rezultat 0:1 nga Shkupi në ndeshjen e shtyrë të xhiros së tretë të LPFM-së, e cila duhej të luhet në muajin gusht, po...

blog-grid

Shkëndija ndalet me barazi pa gola në transfertën me Shkupin në Çair në një ndeshje të dominuar në teren dhe raste, por pa mundur të gjendet goli...

blog-grid

Shkëndija ka shënuar fitore 1:2 në transfertën me Pobedën në Manastir, duke u falemenderuar në dy golat e Zhuniorit në pjesën e parë dhe të Ibra...

blog-grid

Ibraimi tre herë, Alimi dhe Hasani shënuan golat për fitore 5:2 kundër Bregallnicës, në një takim të dominuar nga ‘kuqezinjtë’ prej minutës s...

blog-grid

Shkëndija fiton bindshëm 0:4 në transfertën me Makedonija Gjorçe Petrovin, duke dominuar lojën prej minutës së parë deri në të fundit. Ibraimi h...

blog-grid

Shkëndija është ndalur me barazim 2:2 me Rabotniçkin, në një ndeshje të dominuar nga ‘kuqezinjtë’ që humbën shumë raste shënimi. Dy golat e...

blog-grid

Me nga një gol në secilën pjesë Shkëndija merr tre pikë nga derbi lokal me Renovën. Alimi në të parën dhe Hasani në fund të ndeshjes sigurisht ...