blog-grid

Shkëndija ka mundur Bregallincën me rezultat 3:0 në një takim ku shkëlqen Juffo me dy gola të bukur. Pas më shumë se 6 muaj rikthehet Hasani dhe as...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ kanë mundur 3:0 Sileksin në Gostivar, duke mbyllur sezonin si vendas me tre pikë dhe festë me tifozerinë e zjartë ‘Ballistët’....

blog-grid

Shkëndija ka mbyllur sezonin me fitore 1:3, duke mundur Shkupin me përmbysje në pjesnë e dytë. Besart Ibraimi mbyll sezonin si golashënuesi më i mir...

blog-grid

Shkëndija ka nisur sezonin e ri me fitore 2:1 përballë Sileksit. Juffo dhe Ibraimi realizuan golat e fitores, në një takim të dominuar nga ‘kuqzinj...

blog-grid

Shkëndija ka pësuar disfatë 3:0 në derbin e xhiros së dytë me Vardarin në Shkup. Ekipi filloi me dominim dhe humbi disa raste të mira shënimi, nd...

blog-grid

Shkëndija fiton Pobedën me rezultat 3:1 në një takim të dominuar nga ‘kuqezinjtë’ prej minutës së parë deri të fundit. Pjesa e parë përfund...

blog-grid

Shkëndija është ndalur në barazim 1:1 në transfertën me Bregallnicën në Koçani. Todorovski solli epërsi pas vetëm 6-të minutave lojë, ndërsa ...

blog-grid

Shkëndija mund Makeodnija Gj.P. me tre gola në pjesën e parë. Kapiteni Hasani shënoi dy gola, tek sa Xhangarovski realizoi në rrjetë të gabuar për...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ koleksionojnë tre pikët e rradhës në kampionat pas triumfit 1:3 në transfertën me Rabtoniçkin në Shkup. Pjesa e parë ishte për ...

blog-grid

Shkëndija është ndalur me barazim 1:1 nga Renova në derbin lokal të xhiros së 8-të të LPFM-së. Zhunior shënoi për epërsi të ‘kuqezinjëve’...