blog-grid

Shkëndija mund 0:2 Horizontin në Turnovë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, duke bërë një hap të madh drejt kualifikimt ...

blog-grid

Shkëndija ka shënuar fitore 2:0 përballë Mlladost Carev Dvorit në takimin e xhiros së 21 të Ligësë së Parë të futbollit të Maqedonisë. Përba...

blog-grid

Spektakël në tapetin e rinovuar të stadiumit të qytetit në Tetovë, në të cilin djemtë ‘kuqezi’ fitojnë 3:1 Renovën. Ibraimi nga pika...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ për herë të tretë në histori janë kualifikuar në finale të Kupës së Maqedonisë, ku do të kërkojnë trofeun e parë në kët...

blog-grid

Derbi i xhiros së 27-të ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës ka sjellë barazim 1:1, duke lënë pretedentët për titull në distancë të njëjtë. Shk...

blog-grid

Zhunior, Ibraimi dhe Alimi shënuan tre herë për tre pikë të reja të Shkëndijës, ndërsa Rabotniçki realizoi me Najdenov. Siljanovski u ndëshkua m...

blog-grid

Shkëndija ka pësuar disfatë 1:0 nga Vardari në Shkup, duke bërë një hap të madh pas në luftën për titullin e kampionit. Vardari fiton me një go...

blog-grid

Shkëndija ka mundur Bregallincën me rezultat 3:0 në një takim ku shkëlqen Juffo me dy gola të bukur. Pas më shumë se 6 muaj rikthehet Hasani dhe as...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ kanë mundur 3:0 Sileksin në Gostivar, duke mbyllur sezonin si vendas me tre pikë dhe festë me tifozerinë e zjartë ‘Ballistët’....

blog-grid

E treta e vërteta për Shkvndijën në Kupën e Maqedonisë. Kuqezinjtë fitojnë trofeun e vetëm që mungonte në vitrinat e klubit pasi mundën 2:0 Rab...