Ibraimi: Golat në shërbim të ekipit

No image

Sulmuesi i Shkëndijës Besart Ibraimi sërish kap rritmin e golave dhe me tre të fundit kundër Bregallnicës në Tetovë ngjitet në krye të listës së golashënuesve në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. Ibraimi tani është aty ky u ndal në fund të sezonit të kaluar, kur u shpall golashënuesi më i mirë në Ligë me 25 gola të realizuar.

besart Ibraimi

Tani me 9-të realizime është lider dhe kjo ecuri e bën atë njeriun e momentit te skuadra ‘kuqezi’.
Ndërkohë rikujtojmë se sulmues ‘kuqezi’ është kadidat për çmimin ‘Futbollisti i vitit në Maqedoni’ dhe ju keni mundësi të votoni  përmes linkut në vazhdim: Futbollisti i vitit në Maqedoni