Shkëndija B wins 1: 0 Vardar

Meriton Korenica ka shënuar golin e vetëm të takimit, duke i dhënë ekipit të Shkëndijës fitore 1:0 përballë Vardarit në xhiron e 4 të Ligës për ekipet B. Me 10-të pikë ‘kuqezinjtë’ mbajnë kreun e renditjes.

Korenica scored the only goal of the meeting, giving the team of Shkëndija victory 1:0 in against Vardar in the 4-th round of the League of B teams. With 10-point the ‘red and blacks’ keep the top of the ranking.

Xhiroja e 4 e Ligës së Parë për ekipe B ka sjell derbin e madh ndërmjet Shkëndijës dhe Vardarit, në të cilën fitorja i ka takuar ekipit tonë me rezultat 1:0. ‘Kuqezinjtë’ që në start vendosën dominim dhe në minutën e 2-të fituan penalti kur goditja e Kirovskit u ndal me dorë. Bojan Vruçina gjuajti nga pika e bardhë, mirëpo portieri kundërshtar Filip Trajçevski priti goditjen e tij. Momenti i vendimtar i ndeshjes erdhi në minutën e 51 kur pas një tollovie në zonën kundërshtare, mesfushori kosovar Meriton Korenica arrin të shënojë për epërsi dhe fitore të Shkëndijës. Me këtë triumf ekipi ‘kuqezi’ shkon në kuotën e 10-të pikëve dhe mban pozitën e parë në renditje.

Round 4 of the First League of B teams brings the big derby between Shkendija and Vardar, in which the victory belonged to our team with the result of 1:0. The ‘red and blacks’ at the start set the domination and in the 2nd minute won a penalty when Kirovski’s shot was stopped by hand. Bojan Vruçina shot from the penalty line, but opposing goalkeeper Filip Trajchevski stopped his kick. The decisive moment of the match came after 51 minutes when after a mess in the opposing zone the Kosovo midfielder Meriton Korenica still scores achieves to score for the lead and the victory of Shkëndija. With this triumph the team of the ‘red and blacks’ goes achieves the quota of 10 points and holds the first position in the ranking.

Vrucina

Korenica

 

SHKËNDIJA B – VARDAR B 1:0 (0:0)

Stadium in the vilage of Recica.

Goal scorers: Korenica 51’ (Shkëndija).

Shkëndija: Azizi, Bejtullai, Berisha, Abdulla, Useini, Asani, Korenica, Kasami, Kirovski, Totre dhe Vruçina.

Played also: Nuhii, Zejnullai, Shefiti dhe Kurti.

Share Now

Related Post

Leave us a reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.