Deklarata | Trajneri Osmani flet pas përballjes me Struga Trim&Lum

No image

Pas 11-të xhiro pa disfatë, Shkëndija mundet nga Struga Trim&Lum duke pësuar humbjen e dytë në këtë sezon dhe të dytën nga i njejti rival. Një gol i Maleskit në minutën e 40-të i dha Strugës fitore 1:0 në duelin e xhiros së 15-të në LPFMV.

….lojë e luftuar, por pak raste shënimi….

Q. Osmani: “Sigurisht se një lojë për ta fituar nuk mjafton vetëm agresiviteti, lufta, por duhen edhe ato vendosjet e duhura, lëvizjet tekniko taktike që ne sot nuk i kishim si në pjesë e parë ashtu edhe në të dytën“

….mosrealizimi problem serioz….

Q. Osmani: “Po e kemi atë problem. Edhe para kësaj loje edhe në ndeshjet që kanë kaluar shpesh herë e kemi përmendur këtë punën e realizimit. Por rastet që i patëm në fund mendoj se duhej të shënonim pasi barazimi do të ishte rezultat i realtë i kësaj ndeshje“.

….mundemi pas një kohe të gjatë….

Q. Osmani: “Sigurisht se koncentrimi im si trajner dhe i klubit është që të nxjerim maksimumin prej kësaj skuadre. Në fund sërish mendoj se ky mos-realizimi që na brengos të gjithëve do të përmirësohet dhe në të ardhmen do të jemi më mirë. Sigurisht se si çdo ekip edhe Shkëndija ka nevojë për freski”.

Tags

Share Now

About Author

Related Post