blog-grid

“Kuqezinjtë” nisin sezonin e ri me tre pikë duke fituar 2:0 përballë rivalit nga Shkupi, Vardarit. Shkëndija dominoi gjithë kohën, kund...

blog-grid

Shkëndija kthehet me tre pikë nga transferta me Shkupin, ku fitoi me shifrat 0:3. Pas pjesës së parë të dominuar por pa gola, në të dytën vendosë...

blog-grid

Shkëndija mund 2:1 Akademia Pandevin dhe koleksionon fitoren e tretë nga po aq ndeshje në kampionat. Golat për Shkëndijën shënohen nga Alimi dhe Jun...

blog-grid

Shkëndija është ndalur me barazim 3:3 në duelin e xhiros së katërt të LPFM-së me Pobedën në Tetovë. Ndeshja u karakterizua me kthesa në rezulta...

blog-grid

“Kuqezinjtë” deklasojnë Rabotniçkin në Shkup, duke shënuar një prej fitoreve më bindëse në historikun e klubit në Ligën e Parë. 6:2...

blog-grid

Izair Emini me tre gola dhe nga një realizim i Hasanit dhe Abdyrahimit i dhanë Shkëndijës fitoren bindëse 5:0 përballë Sileksit. “Kuqezinjtë&...

blog-grid

“Kuqezinjtë” fitojnë me përmbysje 1:2 transfertën me Skopjen në Autokomandë të Shkupit. Pas epërsisë së vendasve Ibraimi në të par...

blog-grid

Derbi i Tetovës i takon Shkëndijës që fiton Renovën 2:0 në kuadër të xhiros së 8-të në LPFM. Ibraimi dhe Hasani realizuan që në pjesën e par...

blog-grid

Shkëndija nderon qytetin e alfabetit të gjuhës shqipe, pasi mund bindshëm Pelisterin dhe bën të vetin rekordin e startit më të mirë të një skuad...

blog-grid

Shkëndija mundet në xhiron e 10-të në transfertën me Vardarin në një takim që u hap dhe administrua mirë nga tanët në pjesën më të madhe. Jun...