MATCH PREVIEW | Xhiroja e 23: Bregallnica-Shkëndija

No image

“Kuqezinjtë” të shtunën në Shtip kërkojnë fitore kundër Bregallnicës, për të shkuar të qetë në pushimin dyjavor për shkak të ndeshjeve të ekipeve përfaqësuese në eliminatoret për Botërorin e vitit 2018.

Shkëndija është gati për ndeshjen e xhiros së 24 të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë, të shtunën në Shtip kundë Bregallnicës. Ekipi ka punuar në atmosferë pozitive dhe pret momentin e mirë ta shfaq edhe në këtë përballje. Stafi teknik mes tjerash ka punuar shumë në aspektin psikik të futbollistëve për të mos lejuar nënçmim të kundërshtarit. Pozita e fundit e Bregallnicës në renditje nuk flet për kualitetin e skuadrës nga Shtipi dhe Shkëndija hyn në këtë përballje me respekt maksimal si për gjithë rivalët tjerë në ligë.


Shini galerinë e plotë

Si paralajmërim shërben fakti se në vjeshtë kundër këtij rivali u humbën dy pikë në barazimin 1:1 në Koçani, ndërsa tani lojtarët duken të bindur për të dhënë gjithçka për të fituar ndeshjen. Në skuadër kthehet Ardian Cuculi që pushoi takimin me Pobedën shkaku i 5 kartonave të verdhë, ndërsa do të mungojë vetëm kapiteni Hasani.
Përballja Bregallnica-Shkëndija luhet të shtunën në Shtip me fillim në orën 14:00.