COACH’S VIEW | Akrapoviç: Ekipi tregoi karakter, reagim i mirë pas barazimit

No image

Fitorja 1:2 në fushë të Pelisterit ka vlerë të madhe për skuadrën ‘kuqezi’, ndërsa trajneri Bruno Akrapoviç potencon karakterin e treguar nga lojtarët. Sipas shefit te stafit teknik kundërshtari avansoi me një gol të lehtë, ndërsa faktor kyç në përmbysjen ishte qetësia dhe besimi që shfaqën futbollistët gjatë gjithë pjesës së dytë.

Ndiqni deklaratën e shefit të stafit teknik Bruno Akrapoviç, pas fitores 2-1 kundër Pelisterit në Manastir