blog-grid

Super Shkëndijë në Liga Evropa që fiton 2:0 Krakovian. Polakët ishin me fat që nuk pranuan më shumë gol. Ibraimi realizon për epërsi pas një kom...

blog-grid

Shkëndija fiton 1:2  edhe në Krakov të Polonisë dhe bën historinë duke avansuar për herë të parë në raundin e dytë të Liga Evropës me rezult...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ barazojnë pa gola në transfertën me Nefçin në Baku të Azerbajxhanit, në ndeshjen e parë ta raundit të dytë të Liga Evropë...

blog-grid

Shkëndija vazhdon të shkruajë faqet më të lavdishme të historisë së saj, duke arritur kualifikim të raundin e tretë të eliminatoreve të Europa ...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ vazhdojnë shkëlqimin në Liga Evropë, duke sjellë një mbrëmje tjetër magjike kundër Mllada Boleslavit nga Çekia në takimin e pa...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ pësojnë humbjen më të ëmbël në histori, pasi megjithë disfatën 1:0 nga Mllada Boleslva, avansojnë në play-off të Liga Evr...

blog-grid

Shkëndija ka pësuar disfatë 2:1 nga Genti në ndeshjen e parë të play off-it për inkuadrim në grupet e Liga Evropës. Ibraimi shënoi për epërsi t...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ janë eliminuar në Liga Evropa, pasi u mundën 0:4 nga Genti në Shkup në ndeshjen e kthimit të play-offit të. Realisht kjo ishte nj...

blog-grid

Një gol i Besart Ibraimit dhe dy herë Marjan Radeski i japin Shkëndijës epërsi prej tre golave para ndeshjes së kthimit javën e ardhshme në Moldavi...

blog-grid

“Kuqezinjtë” kualifikohen në raundin e dytë eliminatoreve të Liga Evropës, duke eliminuar Daçian me rezultat të përgjithshëm 7:0. Pas triumfit...

KF Shkëndija Facebook

KF Shkëndija YouTube