Sonte stërvitemi në Zvicër para duelit të nesërm me FC Wil

No image

Kuqezinjtë janë vendosur në Zvicër ku sonte do të zhvillojnë një seancë stërvitore, ndërsa të shtunën nga ora 19:00 zhvillojmë miqësoren me FC Wil. 

Duke përfituar nga pauza e kampionatit shkaku i ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve përfaqësuese, kuqezinjtë kanë lënë për shkurt vendin duke u shkuar në “konak” shqiptarëve të Zvicrës dhe jo vetëm. Në fakt Shkëndija është mysafire e ekipit zviceran FC Wil që mirëpret tanët në duelin miqësorë të ditës së shtunë, derisa numri i madh i atdhetarëve në shtetin helen ka sjellë eufori dhe kënaqësi që Shkëndija gjendet në Zvicër. 

Kuqezinjtë që në momentin që prekën tokën zvicerane ndjenë mikëpritjen e shqiptarëve pa dalë nga aeroporti, derisa presim njejtë të jetë edhe nesër në ndeshjen Wil-Shkëndija.

Sonte në ora 19:00 trajneri Ardian Nuhiu do të drejtojë skuadrën në seancën stërvitore në stadiumin “Lidl Arena” në Wil, derisa të shtunën në të njejtën kohë zhvillohet miqësorja Wil-Shkëndija, të cilës do t’i paraprijë program i pasur kulturo artistik. 

SHPËRNDAJE

TË NGJASHME