Prilli sjell 4 përballje për kuqezinjtë

No image

Dy ndeshje si mysafire dhe dy si vendase do të zhvillojnë kuqezinjtë gjatë muajit prill. Të dielën jemi mysafirë të Makedonija Gj.P.. 

Shkëndija ka mbyllur muajin mars me fitore bindëse 4:1 përballë Bregallnicës në duelin e luajtur dje në kuadër të xhiros së 25-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. Me 8 ndeshje deçizive për fatin e sezonit deri në mbyllje të kampionatit, kuqezinjtë shikojnë përpara për 4 duelet e muajit prill. 

Të dielën e 7 prillit luajmë si mysafir me Makedonija Gj.P. në Shkup, derisa një javë më vonë (14 prill) në Tetovë presim Sileksin. Xhiroja e 28-të sjell transfertë me Tikveshin në Kavadar (21 prill), derisa më 28 prill në Tetovë takohemi me Gostivarin.

Share Now

Related Post