Paraqitja në UEFA Youth League kënaqësi për Shkëndijën

No image

Skuadra U 19 e Shkëndijës paralel me obligimet kampionale në Super Ligën e Maqedonisë për juniorë, është duke u përgatitur për pjesëmarrjen debutuese në eliminatoret e UEFA Youth League, format i Champions League për të rinjë. “Kuqezinjtë” do të përballen me FC Nitra nga Sllovakia, me takimin e parë të caktuar më 27 shtator në transfertë. Për domethënien e këtyre ndeshjeve, rrjedhën e përgatitjeve dhe pritjet për kanalin zyrtar të klubit flet trajneri i gjeneratës U 19 të Shkëndijës, Bekim Osmani.