Vardari kundërshtar në çerekfinale të Kupës

No image

Shkëndija do të përballet me Vardarin në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, pasi këta të fundit eliminuan Shkupin në 1/8 e finales.

Kuqezinjtë kanë mësuar emrin e rivalit për fazë  çerekfinale të Kupës së Maqedonisë. Shkëndija prej më herët priste fituesin e duelit ndërmjet Shkupit dhe Vardarit në 1/8 e finales. Pasi dueli ndërmjet skuadrave shkupjane i takoi Vadarit me rezultat të përgjithshëm 3:1 (1:1 dhe 2:0), këta të fundit do të jenë rivali ynë në duelet ku do të kërkohet kualifikimi në gjysmëfinale të Kupës. Dy ndeshjet e çerekfinales do të luhen në pranverë.

Tags

Share Now

About Author

Related Post