Prononcimi | Shkupi – Shkëndija

No image

Shkëndija të dielën kthehet në aksion për tu përballur me Shkupin në derbin e xhiros së 19-të të Ligës së Parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut. Edicioni pranveror nis me këtë transfertë që luhet në Kërçovë, pasi fusha e shkupjanëve është pezulluar. Para ndeshjes ka folur mesfushori Kamer Qaka, i kthyer te kuqezinjtë pasi fitoi titullin kampion në sezonin 2020/2021.

Takimi Shkupi – Shkëndija luhet të dielën me fillim në orën 14:00. 

….ndeshja e parë për vitin 2023….

Kamer Qaka: “Starti i mirë gjithmonë ndihmon ekipin të jetë në moment pozitiv psiqik dhe ne jemi gati të japim 100% nga mundësitë tona për ta nisur mbarë. Natyrisht nuk i bëjmë vetes presion, por me kokë të qetë duam të nxjerim më të mirën nga vetja.

….start me derbi ndaj Shkupit….

Kamer Qaka“Ky takim ka vlerën e njejtë si çdo ndeshje tjetër që me fitore të jep 3 pikë. Normal se derbi të jep motiv shtesë, bëhet fjalë edhe për rivalitet dhe e dijmë se tifozët vlerësojnë shumë këtë takim. Në qëndrimin tim të parë në Shkëndijë ekipi i Shkupit ishte prapa neve, vitin e kaluar kanë fituar titullin por unë mendoj se ne jemi ekip më cilësorë. Kjo që them duhet të dëshmohet në terren dhe të dielën do të dalim për të fituar.”

SHPËRNDAJE

TË NGJASHME