Garat e Kupës i startojmë direkt në 1/8 e finales

No image

Shkëndija edicionin e ri të garave në Kupën e Maqedonisë do ta nisë direkt në fazën e 1/8 së finales. 

Sot në hapsirat e Federatës së futbollit të Maqedonisë është hedhur shorti për dyshet e 1/16së finales së Kupës së vendit. 

Shkaku i numrit të vogël të ekipeve të paraqitura për këtë edicion, kuqezinjtë tanë bashkë me finalistët e vitit të shkuar Makedonija Gj.P., Struga Trim&Lum, si dhe Sileksin, kalojnë direkt në 1/8 e finales së Kupës, për të cilën do të ketë short të ri, pasi të luhen sfidat e 1/16 të parapara për datën 20 shtator nga ora 15:00. 

SHPËRNDAJE

TË NGJASHME