Derbi me ambicie të kundërta, Shkëndija për titull, Vardari për mbijetesë

No image

Derbi me ambicie të kundërta, Shkëndija për titull, Vardari për mbijetesë 

Kuqezinjtë të dielën kundër Vardarit kërkojnë suksesin e radhës, me rivalin shkupjan që nuk din për sukses ndaj neve tashmë 13-të ndeshje të njëpasnjëshme.

Shkëndija vijon përgatitjet për sfidën e dytë të gjysmësezonit pranveror, kur për herë të parë në vitin 2021 do të zhvillojmë një ndeshje në Tetovë. Vardari është kundërshtari i të dielës dhe skuadra ka punuar gjithë javën me fokusin për të projektuar tre pikët e radhës.

Gjysmësezonin pranveror e nisëm me fitore 2:1 në fushë të Sileksit dhe tashmë vazhdimësi kërkojmë kundër Vardarit. Fatkeqësisht ndeshjet vazhdojnë të zhvillohen pa praninë e publikut shkaku i masave për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19 dhe kuqezinjtë tashmë gati një vit nuk kanë mundësi të performojnë përpara tifozerisë tetovare dhe armatës së tifozëve, “Ballistët”. Duelet me rivalin e të dielës gjithmonë sillnin harmoni shtesë mes klubit e tifozëve dhe futbollistët duken të determinuar për sukses si dedikim spektatorëve për mbështetjen e vazhdueshme që po i japin klubit edhe pse në distancë. Shkëndija nuk njeh humbje nga Vardari tashmë 13-të ndeshje të njëpasnjëshme dhe të dielën ekipi projekton suksesin e radhës. Herën e fundit që dy ekipet përballeshin mes veti në gjysmësezonin vjeshtor, Shkëndija fitonte Vardarin bindshëm 5:1 në Shkup.

🖐️ ÇKEMI ?!

Posted by KF Shkëndija on Saturday, October 17, 2020

Tani kërkohet fitore e re e vlefshme në garën për titullin për Shkëndijën, ndërkohë që realiteti i Vardarit tashmë është lufta për mbijetesë. Dueli luhet të dielën me fillim në orën 14:00.

SHPËRNDAJE

TË NGJASHME