Murati dhe Nafiu mbeten kuqezi

No image

Mbrojtësi i djathtë dhe sulmuesi anësorë kanë firmosur kontrata të reja dhe mbeten kuqezi edhe në të ardhmen.

KF Shkëndija komunikon zgjatjen e bashkëpunimit me dy futbollistë. Mevlan Murati dhe Valmir Nafiu kanë pranuar ofertat e drejtuesve për rinovim dhe tashmë kanë firmosur kontratat që i mbajnë kuqezi edhe në sezonin e ri 2020/2021.

“Edhe pse kontrata paraprake afrohej ka fundi, në asnjë moment nuk kam dyshuar se bashkëpunimi do të zgjatej. Besoj se kjo skuadër në periudhën që pason do të shënojë suksese të reja”, shprehet Mevlan Murati pas rinovimit.

“Falënderoj drejtuesit për besimin e treguar dhe besoj se këtë do ta arsyetojmë me paraqitjet tona në të ardhmen. Shkëndija projekton të tjera arritje dhe unë jam i bindur se pason një periudhë shumë pozitive për klubin”, shton Valmir Nafiu.

Mbrojtësi i djathtë Mevlan Murati ka firmosur kontratë të re tre vjeçare, e cila e mban atë lojtarë të Shkëndijës deri në verën e viti 2023.

Ndërkohë 1+1 vit është kontrata e re e sulmuesit të krahut Valmir Nafiu, me drejtuesit e klubit që tregojnë se vazhdojnë të mbështeten në lojtarët e dalë pikërisht nga shkolla e futbollit Shkëndija.

Related Post