blog-grid

Mbyllet me sukses edhe kontrolluesja e dytë pasi Shefiti dhe Sadriu shënojnë në fitoren 2:1 kundër Makedonija Gj.P. Futbollistët e Shkëndijës pasdi...

blog-grid

Shkëndija mbyll fazën përgatitore në Antalia me barazim 2:2 në testin e fundit me Zeljezniçarin e Bosnjë e Hercegovinës. Negativës 2:0 nga pjesa e...

blog-grid

Shkëndija barazon pa gola në transfertën me Vardarin dhe ruan epërsinë prej 12-të pikëve me kundërshtarin për të shkuar në katër fitore pranë ...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e 20-të sezonale duke mundur me shifrat 4:2 Makedonija Gj.P. në sfidën e xhiros së 29-të të Ligës së Parë të f...

blog-grid

Ndërpritet seria e Shkëndijës prej 7-të ndeshjeve pa disfatë pasi kuqezinjtë munden 2:1 nga Belasica në takimin e xhiros së 30-të në Ligën e Par...

blog-grid

Shkëlqim dhe klas i kuqezinjëve në takimin e xhiros së 21 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, duke mundur FC Shkupin me shifrat bindëse ...

blog-grid

K A M P I O N Ë

Kampione, kampione, ole ole ole…..kampione…. Këto ishin brohoritjet pas përfundimit të sfidës Rabotniçki-Shkëndija në Shkup. Kuqezinjtë...

blog-grid

Me titullin e kampionit të siguruar të shtunën në Shkup, kuqezinjtë kanë luajtur baraz pa gola me Sileksin e Kratovës në duelin e xhiros së 33-të...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e 23-të sezonale pasi fitojnë Pobedën me shifrat 4:1 në duelin e xhiros së 33-të në LPFM. Trajneri Qatip Osmani n...

blog-grid

Festë kuqezi në Tetovë ku kampionët kremtojnë titullin e dytë me rradhë dhe të tretin në histori. Shkëndija ka pranuar trofeun për titullin e ka...