blog-grid

Derbi i Tetovës është për Shkëndijën që mund me shifrat 2:1 Renovën në duelin e vlefshëm për xhiron e 27-të në LPFM. Bejtullai dhe Radeski sh...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e 20-të sezonale duke mundur me shifrat 4:2 Makedonija Gj.P. në sfidën e xhiros së 29-të të Ligës së Parë të f...

blog-grid

Ndërpritet seria e Shkëndijës prej 7-të ndeshjeve pa disfatë pasi kuqezinjtë munden 2:1 nga Belasica në takimin e xhiros së 30-të në Ligën e Par...

blog-grid

Shkëlqim dhe klas i kuqezinjëve në takimin e xhiros së 21 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, duke mundur FC Shkupin me shifrat bindëse ...

blog-grid

K A M P I O N Ë

Kampione, kampione, ole ole ole…..kampione…. Këto ishin brohoritjet pas përfundimit të sfidës Rabotniçki-Shkëndija në Shkup. Kuqezinjtë...

blog-grid

Me titullin e kampionit të siguruar të shtunën në Shkup, kuqezinjtë kanë luajtur baraz pa gola me Sileksin e Kratovës në duelin e xhiros së 33-të...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e 23-të sezonale pasi fitojnë Pobedën me shifrat 4:1 në duelin e xhiros së 33-të në LPFM. Trajneri Qatip Osmani n...

blog-grid

Festë kuqezi në Tetovë ku kampionët kremtojnë titullin e dytë me rradhë dhe të tretin në histori. Shkëndija ka pranuar trofeun për titullin e ka...

blog-grid

Shkëndija ka mbyllur edhe një sezon të suksesshëm në elitën e futbollit vendor kur për të dytin vit me rradhë fitojmë titullin e kampionit. Ndesh...

blog-grid

• Mundemi 1:0 nga A. Pandev në start të sezonit të ri • Dy herë korniza e portës dhe shumë raste të humbura nga kuqezinjtë • Sashko Pandev n...