blog-grid

Kuqezinjtë pësojnë disfatën e parë në sezonin e ri në LPFM pasi munden 2:0 nga Pobeda në takimin e xhiros së shtatë. Edhe pse skuadra dukej në m...

blog-grid

Kuqezinjtë ndalen me barazim pa gola përballë Akademia Pandevit në takimin e xhiros së tetë të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë e luaj...

blog-grid

Shkëndija është ndalur me barazim 2:2 në derbin lokal me Renovën në xhiron e 9-të të Ligës së parë të futbollit të Maqedonisë. Në një ndesh...

blog-grid

Kuqezinjtë gjejnë vendin dhe kundërshtarin më të preferuar për të ndërprerë serinë prej tre  ndeshjeve pa fitore në kampionat. Shkëndija fiton...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e gjashtë sezonale duke mundur Makedonija Gj.P. me shifrat 5:1 në sfidën e vlefshme për xhiron e 11-të në LPFM. Sh...

blog-grid

Shkëndija vazhdon serinë pozitive në kampionat pasi koleksionon fitoren e tretë me rradhë, kësaj here duke triumfuar 2:0 në transfertën me Belasic...

blog-grid

Kuqezinjtë mundin 3:0 Shkupin dhe ngjithen në pozitën e parë të renditjes tabelare pas 13-të xhirove në Ligën e Parë të futbollit në vend. Me mu...

blog-grid

Kuqezinjtë shkëputen të vetmuar në kreun e renditjes tabelare, pasi shënuan fitore 2:1 në transfertën me Rabotniçkin në Shkup. Në një ndeshje t...

blog-grid

Kuqezinjtë pas 15-të xhirove përforcojnë pozitën e parë në renditje pasi disfatës së Vardarit nga Rabotniçki i përgjigjen me fitore bindëse 5:0...

blog-grid

Shkëndija fiton 2:0 Pobedën në transfertë dhe zyrarisht shpallet kampione e vjeshtës. Kuqezinjtë menaxhuan shkëlqyeshëm takimin e xhiros së 16-të...