blog-grid

Tre gola për tre pikë të reja të kuqezinjëve. Radeski dhe Emini në të parën, si dhe Musliu me golin debutues në të dytën fiksuan fitoren 3:0 pë...

blog-grid

Kuqezinjtë menaxhojnë tre pikët e rradhës pasi mundin 0:2 Rabotniçkin në Shkup. Emini hapi rezultatin, ndërsa Ibraimi me penalti vulosi fitoren e 19...

blog-grid

Goli debutues i 17-të vjeçarit Enis Fazllagiç ka mjaftuar për tre pikë përballë Sileksit dhe fitore të 20-të sezonale. Kuqezinjtë shkojnë në pu...

blog-grid

Kuqezinjtë barazojnë pa gola në transfertën me Skopjen, por ruajnë distancën prej 16-të pikëve para vendit të dytë. Shkëndija dominoi takimin dh...

blog-grid

Shkëndija fiton bindshëm 5:0 Renovën në kuadër të xhiros së 26-të në LPFM. Realizojmë një herë me Eminin, ndërsa nga dy gola shënojnë Radesk...

blog-grid

Kuqezinjtë rëmbejnë fitore rekorde 6:0 përballë Pelisterit në Manastir. Gjashtë futbollistë të ndryshëm realizojnë në goleadën e rradhës, nd...

blog-grid

Shkëndija fiton 3:2 Vardarin në Shkup dhe shkon një pikë pranë sigurimit matematikor të titullit të kampionit. Ibraimi dy herë dhe një gol i Musli...

blog-grid

K A M P I O N Ë

Shkëndija zyrtarisht është kampione e Maqedonisë. Fitorja 2:0 përballë Shkupit sjell rekord pikësh në historinë e klubit dhe shtatë xhiro para fu...

blog-grid

Transferta e xhiros së 30-të në LPFM me Akademia Pandevin në Turnovë ka sjellë barazim 2:2 për Shkëndijën. Junior e Ibraimi sollën epërsi 0:2 n...

blog-grid

Takimi i xhiros së 31 në LPFM ndërmjet Pobedës dhe Shkëndijës mbyllet me rezultat 2:1 për vendasit. Kuqezinjtë shënuan me Ibraimin në fund të pj...