blog-grid

Skuadra e Zajazit nuk ka paraqitur pengesë serioze për Shkëndijën në 1/16 e finale së Kupës së Maqedonisë, pasi ‘kuqezinjtë’ me fitore 0:4 av...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ kanë siguruar epërsi solide në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë, pasi në Kërçovë si vendas mundën ...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ pa shumë probleme janë kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, pasi në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales mundën...

Shkëlqim në momentin e vërtetë. Lojë e sigurtë, dominuese, sakrifikuese dhe fanatizëm për të mbrojtur denjësisht fanellën ‘kuqezi’ pikërish...

blog-grid

Kualifikim me klas në gjysmëfinale të Kupës, me dy fitore dhe rezultat bindës 5:1 kundër rivalit më të madh Vardarit. Shkëndija ka eliminuar nga n...

blog-grid

Shkëndija mund 0:2 Horizontin në Turnovë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, duke bërë një hap të madh drejt kualifikimt ...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ për herë të tretë në histori janë kualifikuar në finale të Kupës së Maqedonisë, ku do të kërkojnë trofeun e parë në kët...

blog-grid

E treta e vërteta për Shkvndijën në Kupën e Maqedonisë. Kuqezinjtë fitojnë trofeun e vetëm që mungonte në vitrinat e klubit pasi mundën 2:0 Rab...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ në mënyrë rutinore kalojnë në 1/8 e finales së Kupës së Maqedonisë, pasi në Manastir mundën 11:00 ekipin e Golemo Konjarit. Sh...

blog-grid

Alimi dhe Radeski shënuan golat në fitoren 0:2 të Shkëndijës në transfertën me Rabotniçkit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Kupës së ...