blog-grid

‘Kuqezinjtë’ barazojnë pa gola në transfertën me Nefçin në Baku të Azerbajxhanit, në ndeshjen e parë ta raundit të dytë të Liga Evropë...

blog-grid

Shkëndija vazhdon të shkruajë faqet më të lavdishme të historisë së saj, duke arritur kualifikim të raundin e tretë të eliminatoreve të Europa ...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ vazhdojnë shkëlqimin në Liga Evropë, duke sjellë një mbrëmje tjetër magjike kundër Mllada Boleslavit nga Çekia në takimin e pa...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ pësojnë humbjen më të ëmbël në histori, pasi megjithë disfatën 1:0 nga Mllada Boleslva, avansojnë në play-off të Liga Evr...

blog-grid

Shkëndija ka nisur sezonin e ri me fitore 2:1 përballë Sileksit. Juffo dhe Ibraimi realizuan golat e fitores, në një takim të dominuar nga ‘kuqzinj...

blog-grid

Shkëndija ka pësuar disfatë 3:0 në derbin e xhiros së dytë me Vardarin në Shkup. Ekipi filloi me dominim dhe humbi disa raste të mira shënimi, nd...

blog-grid

Shkëndija ka pësuar disfatë 2:1 nga Genti në ndeshjen e parë të play off-it për inkuadrim në grupet e Liga Evropës. Ibraimi shënoi për epërsi t...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ janë eliminuar në Liga Evropa, pasi u mundën 0:4 nga Genti në Shkup në ndeshjen e kthimit të play-offit të. Realisht kjo ishte nj...

blog-grid

Shkëndija fiton Pobedën me rezultat 3:1 në një takim të dominuar nga ‘kuqezinjtë’ prej minutës së parë deri të fundit. Pjesa e parë përfund...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ në mënyrë rutinore kalojnë në 1/8 e finales së Kupës së Maqedonisë, pasi në Manastir mundën 11:00 ekipin e Golemo Konjarit. Sh...