blog-grid

Shkëndija ka shënuar fitore të sigurtë 2:0 përballë Metalurgut në duelin e xhiros së 12-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. Ekipi...

Shkëlqim në momentin e vërtetë. Lojë e sigurtë, dominuese, sakrifikuese dhe fanatizëm për të mbrojtur denjësisht fanellën ‘kuqezi’ pikërish...

blog-grid

Kualifikim me klas në gjysmëfinale të Kupës, me dy fitore dhe rezultat bindës 5:1 kundër rivalit më të madh Vardarit. Shkëndija ka eliminuar nga n...

Shkëndija ka nisur me tre pikë gjysmësezonin pranveror, duke mundur 2:0 Horizont Turnovën në ndeshjen e xhiros së 19-të të Ligës së Paë të futb...

Shkëndija ka realizuar në tërësi planin për ndeshjen me Bregallnicën në Koçani, duke shënuar fitore 0:3 për koleksionim të tre pikëve të reja....

blog-grid

Skuadra ‘kuqezi’ merr suksesin e rradhës, duke mundur 0:4 Metalurgun në Shkup, në ndeshjen e xhiros së 22-të në Ligën e Parë të futbollit të ...

blog-grid

Një gol i Besart Ibraimit në minutën e 18-të i jep Shkëndijës tre pikë të rëndësishme nga transferta me Rabotniçkin në Shkup. ‘Kuqezinjtë’...

blog-grid

Shkëndija vazhdon me fitore dhe Sileksi është ekipi rradhës që futet në menynë e skuadrave të mposhtura në serinë e ‘kuqezinjëve’ në pranve...

blog-grid

Shkëndija ka shënuar fitore 2:0 përballë Mlladost Carev Dvorit në takimin e xhiros së 21 të Ligësë së Parë të futbollit të Maqedonisë. Përba...

blog-grid

Spektakël në tapetin e rinovuar të stadiumit të qytetit në Tetovë, në të cilin djemtë ‘kuqezi’ fitojnë 3:1 Renovën. Ibraimi nga pika...