blog-grid

Humbje në momentin kur më pak pritej, nga një ekip që ishte mundur nga Shkëndija në 12-të takimet e fundit me rradhë. Vetëm disa ditë pasi elimin...

blog-grid

Shkëndija ka mbyllur sezonin vjeshtor me fitore bindëse 4:1 përballë Shkupit, me ndeshjen e xhiros së 18-të të Ligës së Parë të futbollit të Ma...

blog-grid

Derbi i Tetovës i zhvilluar në Shkup flet me ngjyrat ‘kuqezi’, pasi Shkëndija ka mundur Renovën me rezultat 3:1 në takimin e vlefshëm për xhiron...

blog-grid

Shkëndijë e përkryer në Gjorçe Petrov, ku Rabotniçki ‘zgjodhi’ të luajë si vendas. Djemtë ‘kuqezi’ sollën ‘romantikë klasike’ duke s...

blog-grid

Tjetër fitore e skuadrës ‘kuqezi’ për fitore të gjashtë me rradhë dhe e shtata në tetë takime të zhvilluara. Sileksi është mundur 3:1 në ku...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ kanë siguruar epërsi solide në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë, pasi në Kërçovë si vendas mundën ...

blog-grid

Vazhdon seria pozitive e Shkëndijës, që koleksionon fitoren e 7-të me rradhë. Mundet Shkupi 0:2 në takimin e xhiros së 9-të me të cilin u mbyll ra...

blog-grid

‘Kuqezinjtë’ pa shumë probleme janë kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, pasi në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales mundën...

blog-grid

Xhiroja e 10-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë ka sjellë hap fals të Shkëndijës, që është ndalur me barazim nga anëtari i ri i L...

blog-grid

Vardar-Shkëndija

Derbi i madh i xhiros së 11-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës ka përfunduar me rrjeta të paprekur...