blog-grid

Shkëndija ka nisur me lojë bindëse dhe fitore sezonin e ri në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. ‘Kuqezinjtë’ fituan 3:1 përballë deb...

blog-grid

Skuadra e Zajazit nuk ka paraqitur pengesë serioze për Shkëndijën në 1/16 e finale së Kupës së Maqedonisë, pasi ‘kuqezinjtë’ me fitore 0:4 av...

blog-grid

Humbje në një takim që duhej fituar Shkëndija është mundur 1:3 nga Vardari në një takim ku skuadra vuajti në fillim, por u rrikthye në vazhdim dh...

blog-grid

Klasikë ‘kuqezi’ në stadiumin e qyteti në Gostivar. ‘Viktimë’ ishte Bregallnica që megjithë humbjen duhet të jetë e lumtur që në Shtip kt...

blog-grid

Fitore e pastërt 0:3 në Turnovë Vazhdon seria pozitive e ‘kuqezinjëve’ që fitojnë bindshëm tre takimet e fundit, me një gol-diferenë 11:1. Pas...

blog-grid

Tjetër fitore e skuadrës ‘kuqezi’ për fitore të gjashtë me rradhë dhe e shtata në tetë takime të zhvilluara. Sileksi është mundur 3:1 në ku...

blog-grid

Hap fals me Horizont Turnovën Shkëndija është ndalur me barazim 2:2 me Horizont Turnovën në Kërçovë në një takim që solli performansë të dob...

blog-grid

Kuqezinjtë’ kanë arsyetuar epitetin e favoritit kundër Bregallnicës, duke shënuar fitore 0:2 në kuadër të xhiros së 13-të të Ligës së Parë ...

blog-grid

Shkëndija ka lëshuar rast të mirë për të marrë kreun e tabelës, pasi është ndalur me barazim pa gola me Renovën. Takimi i xhiros së 15-të u lu...

blog-grid

Derbi i xhiros së 16-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë ka sjellë barazim 1:1 për Shkëndijën, që nuk arriti të fitojë Rabotniçki...