blog-grid

Me titullin e kampionit të siguruar të shtunën në Shkup, kuqezinjtë kanë luajtur baraz pa gola me Sileksin e Kratovës në duelin e xhiros së 33-të...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e 23-të sezonale pasi fitojnë Pobedën me shifrat 4:1 në duelin e xhiros së 33-të në LPFM. Trajneri Qatip Osmani n...

blog-grid

Festë kuqezi në Tetovë ku kampionët kremtojnë titullin e dytë me rradhë dhe të tretin në histori. Shkëndija ka pranuar trofeun për titullin e ka...

blog-grid

Shkëndija ka mbyllur edhe një sezon të suksesshëm në elitën e futbollit vendor kur për të dytin vit me rradhë fitojmë titullin e kampionit. Ndesh...

blog-grid

Shkëndija mund 1:0 Olimpijan e Lubljanës në kontrolluesen e parë në Slloveni. Totre shënoi golin e vetëm të takimit. Pas pauzës 7 mujore kthehet t...

blog-grid

Shkëndija sot në Seeboden të Austrisë u përball me ekipin çek, Fastav Zlin në takimin e dytë kontrollues të përgatitjeve verore. 90-të minuta lo...

blog-grid

Besart Ibraimi shënoi golin e vetëm në fitoren 1:0 të Shkëndijës në testin e tretë të fazës përgatitore kundër ekipit sllovak, MSK Zilina. Form...

blog-grid

Kuqezinjtë kanë mbyllur fazën përgatitore në Slloveni, ndërsa para nisjes për në Tetovë kundër Zorya Luhansk (0:3) të Ukrainës zhvilluan ndeshj...

blog-grid

• Mundemi 1:0 nga A. Pandev në start të sezonit të ri • Dy herë korniza e portës dhe shumë raste të humbura nga kuqezinjtë • Sashko Pandev n...

blog-grid

Kuqezinjtë dalin të mundur edhe në xhiron e dytë të LPFMV, pasi Sileksit në Kratovë i mjaftoi një gol për të koleksionuar tre pikë. • Shkëndi...