blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e 15-të sezonale pasi mundën 1:0 Rabotniçkin në duelin e xhiros së 23-të në LPFM. Goli i dytë sezonal i Stenio J...

blog-grid

Kuqezinjtë vazhdojnë në LPFM aty ku u ndalën para pauzës kampionale. Xhiroja e 24-t ka sjellë fitore 3:0 në transfertën me Sileksin në Kratovë, d...

blog-grid

Shkëndijë me pesë yje në xhiron e 25-të të LPFM-së që deklason me shifrat 5:2 Pobedën e Prilepit. Ndeshje efikase e kuqezinjëve që gjejnë rrjet...

blog-grid

Një gol i mbrojtësit Visar Musliu u ka mjaftuar kuqezinjtëve për të mundur 1:0 Akademia Pandevin në Strumicë në duelin e xhiros së 26-të në LPFM...

blog-grid

Derbi i Tetovës është për Shkëndijën që mund me shifrat 2:1 Renovën në duelin e vlefshëm për xhiron e 27-të në LPFM. Bejtullai dhe Radeski sh...

blog-grid

Shkëndija barazon pa gola në transfertën me Vardarin dhe ruan epërsinë prej 12-të pikëve me kundërshtarin për të shkuar në katër fitore pranë ...

blog-grid

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e 20-të sezonale duke mundur me shifrat 4:2 Makedonija Gj.P. në sfidën e xhiros së 29-të të Ligës së Parë të f...

blog-grid

Ndërpritet seria e Shkëndijës prej 7-të ndeshjeve pa disfatë pasi kuqezinjtë munden 2:1 nga Belasica në takimin e xhiros së 30-të në Ligën e Par...

blog-grid

Shkëlqim dhe klas i kuqezinjëve në takimin e xhiros së 21 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, duke mundur FC Shkupin me shifrat bindëse ...

blog-grid

K A M P I O N Ë

Kampione, kampione, ole ole ole…..kampione…. Këto ishin brohoritjet pas përfundimit të sfidës Rabotniçki-Shkëndija në Shkup. Kuqezinjtë...